Selülitlerinizden Saniyeler İçerisinde Kurtulun

Selülitlerinizden Saniyeler İçerisinde Kurtulun
9 Nisan 2020 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.

Selülit, yaygın inancın aksine sadece kiloyla ilgili bir cilt problemi değildir. “Zayıfladım ama hala selülitim geçmedi” diyenlerin sayısı azımsanacak gibi değildir. Zira selülit vücudunuzun arınmaya ihtiyacı olduğunu gösteren alarm sinyalleridir. Zayıflasanız bile bu ihtiyaçları karşılamadığınız takdirde selülit sorunu yaşayabilirsiniz. Selülitin başlıca nedenleri arasında kötü beslenme, genetik yatkınlık, yağ, yeterli su içmeme gibi sebepler bulunur. Selülite karşı pek çok etkili yöntem olsa da bu tariflerin etkinliği elbette ki kişiler arasında farklılık gösterir.

Son zamanlarda çok popüler olan ve selüliti saniyeler içerisinde yok ettiği iddia edilen ballı karbonat karışımı:

Selülitten kurtulma yolları

Selülite karşı ballı karbonat maskesi yapılışı:

1 çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı karbonatı biraz su ekleyerek karıştırın.


Ballı karbonat maskesi uygulanışı:

Genellikle en çok problem yaşanan bölgeler olan; Bacak, üst bacak, karın ve kollara 2-3 dakika boyunca yoğun bir şekilde masaj yaparak uygulayın.

İlginizi Çekebilir ➔  Ayda 16 Kilo Verdiren Sarımsak Ceviz Kürü

Daha sonra sorununuz olan bölgelere sadece bal uygulayın ve 4-7 dakika boyunca tokatlayın. (Duş almadan hemen önce ya da duş alırken uygulayabilirsiniz.)

Bacaklarınıza bal ile masaj yapmak kan dolaşımınızı hızlandıracaktır. Bal aynı zamanda cildinizi nemlendirirken; karbonat, cildinizde doğal bir peeling etkisi yapacaktır.

Ayrıca, vücudunuzu içeriğinde bulunan toksin ve kimyasal maddelerle tıkayan pek çok cilt bakım ürününün aksine bal, cildinizin nefes almasını sağlayarak selülit görünümünü azaltacaktır.

Fakat masaj yaparken çok fazla baskı uygulamamaya özen gösterin çünkü fazla baskı kılcal damarlarınızda sorunlara sebep olabilir.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Sayfa başına git
Translate »