Kremalı Mantar Çorbası

Kremalı Mantar Çorbası
1 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 2.170 kez okundu.

Kremalı mantar çorbası bilindiğinin aksine yapılışı oldukça kolay ve lezzetli bir çorbadır. Mantarın kremayla müthiş uyumunun damaklarda bıraktığı bu lezzeti, bir kere denediğinizde bir daha vazgeçemeyeceksiniz. Çocuklarınızın da severek içeceği kremalı mantar çorbasını, hazır çorbalar yerine kendi ellerinizle yaparak ailenize sunabilirsiniz. Bunun için size kolay kremalı mantar çorbası tarifi veriyoruz.

Kremalı Mantar Çorbası Nasıl Yapılır

Kaç Kişilik: 8-10 | Hazırlama Süresi: 15 Dakika | Pişirme Süresi: 30 Dakika
[recipe type=”prepTime” display=”none”]10 Min[/recipe] [recipe type=”cookTime” display=”none”]30 min[/recipe] [recipe type=”totalTime” display=”none”]40 min[/recipe]

Kremalı Mantar Çorbası Malzemeleri

  • [recipe type=”ingredient”]1 paket krema[/recipe]
  • [recipe type=”ingredient”]6 büyük boy mantar[/recipe]
  • [recipe type=”ingredient”]Su (soğuk)[/recipe]
  • [recipe type=”ingredient”]Un [/recipe]
  • [recipe type=”ingredient”]Sıvıyağ (tereyağı sos için)[/recipe]
  • [recipe type=”ingredient”]Tuz ve diğer baharatlar[/recipe]

Kremalı Mantar Çorbası Tarifi

[recipe type=”instructions”]Merhaba hanımlar, mantarın o muhteşem aromasının krema ile birleştiğinde mükemmel bir çorba olduğunu bilmiyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Özellikle hazır çorba sektöründe çok tercih edilen kremalı mantar çorbasının elde yapıldığında çok daha lezzetli bir hale geldiğini de göreceksiniz. Denemeniz için, işte tarifimiz:
Öncelikle sıvıyağ olmadan yıkandıktan sonra mantarlar dilimlenir ve tencere içerisinde sulanana ve suyunu çekene kadar kavrulur. Kavrulma işleminden sonra sıvıyağ eklenir ve sıvıyağın eşliğinden mantarlar kavrulduğunda da un eklenir. Unun kavrulması çok önemlidir, aksi halde çorbamıza çiğ un kokusu verebilir.
Unumuz da kavrulunca soğuktan suyumuz eklenir. Suyumuzun soğuk eklenmesi kavrulan unun topaklanmaması için önemlidir. Topaklanma olmadan kaynamaya başlayan karışıma daha sonra da krema eklenir.
Kremanın eklenmesinden kısa süre sonra mantarların diriliğine bakılır, bu işlemden sonra da damak tadımıza göre tuz ve diğer baharatları ekleriz. Normalde tatlandırmak için üzerine tereyağı yakmayız ama ben çok sevdiğim için tereyağında kavrulan toz biber de ekliyorum içerisine enfes bir lezzet haline geliyor, dolapta 3 güne kadar saklayıp her seferinde enfes lezzetine hayran kalarak tüketebileceğiniz bir tariftir. Şimdiden afiyet olsun.[/recipe]

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git