Çorba Tarifi

Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

01.04.2020
11.011
Bıldırcın Yumurtasının Faydaları

Bıldırcın yumurtasının yararları içeriğinde bulunan A, D ve K vitaminlerinden kaynaklanmaktadır. Bıldırcın yumurtası, yüksek protein değeri bulunan bir besindir. Kemik gelişiminde etkili olmakta ve kas ağrılarını azaltmaktadır. Eski çağlarda ağrı yapan bölgeye kabuğu ile birlikte masaj yapılan bıldırcın yumurtası, kemik ağrılarını azaltma etkisine sahiptir. Çiğ ya da pişmiş olarak tüketilebilen yumurta, yüksek vitamin ve protein değerine sahiptir.

[ads]

Bıldırcın Yumurtasının Yararları Nelerdir?

Bıldırcın yumurtası tüketmenin faydaları şu şekilde sıralanabilir:

  • Gelişim döneminde bulunan çocukların kas ve kemik gelişiminin sağlıklı ilerlemesine yardımcı olur. motor hareketler için önemli olan kas ve eklemlerin sağlam bir şekilde büyümesini sağlar. Ayrıca ince motor denen parmak hareketlerini yapmayı sağlayan küçük eklemlerin gelişiminde etkilidir. Kemik erimesi ve çocuklukta meydana gelen kemik kırılmalarında kemiklerin hızlı onarımını sağlar.
  • Kemik ve eklem iltihaplanmasının engellenmesini sağlar.
  • Doğada bulunan en büyük D vitamini kaynağıdır. Özellikle D vitamini ve kansızlık problemi olanların tüketmesi gereken bir besindir.
  • Gözün ihtiyacı olan A vitaminini içermektedir. Günde 1 bıldırcın yumurtası tüketmek, günlük A vitamini ihtiyacının %90’ını karşılar.
  • Cilt tabakasının iyileşmesini ve organ duvarlarının tamiratını sağlar.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Hastalıklara karşı metabolizma içinde önlem almakta ve özellikle mevsim değişikliklerinde tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
  • İçeriğinde bulunan kalsiyum ile kemik gelişimini sağlamaktadır.
  • Vücutta ödem ve iltihaplanma oluşmasını engeller.
  • Gün içerisinde insan vücudunda biriken ağır metallerin uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede dikkat dağınıklığı ya da negatif enerji gibi durumların ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Bıldırcın Yumurtası

Bıldırcın Yumurtası

İlginizi Çekebilir ➔  Yumrukla Yapılan Kişilik Analizine Göre İnsanlar Sizin Hakkınızda Bunları Düşünüyor

Bıldırcın Yumurtası Tüketmek Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Bıldırcın yumurtasının kullanılması gereken hastalıklar,özellikle deri hastalıkları ve saç dökülmeleridir. Kansızlık ve demir bağlanmaması gibi durumlarda bıldırcın yumurtası kullanımı, özellikle çiğ şekilde tüketilerek yapılmalıdır. Aç karnına bıldırcın yumurtası içmek, kansızlık problemini çözmektedir. Kişilerin egzama yaşaması durumunda, egzamalı bölgeye bıldırcın yumurtasının sarısı sürülerek bekletilmelidir. Kuruduktan sonra yıkanan bölge, bu şekilde egzamalı deriyi atacaktır. Ayrıca saç dökülmelerinde banyo sonrası bıldırcın yumurtasını saçlara sürmek, saçların parlamasına ve yeni saç oluşumuna yardımcı olmaktadır.

[ads]

Bıldırcın Yumurtası Kürleri Nasıl Yapılır?

Bıldırcın yumurtası ile hazırlanacak kürler, yoğurt ve süt ile yapılmalıdır. Protein kaynağını katlayan bu kürler, içilerek ya da sürülerek kullanılabilir. Yoğurtlu zeytin yağlı bıldırcın yumurtası kürü, saçlara sürüldüğünde saçların parlaklığını arttırmaktadır. Haşlanmış bıldırcın yumurtası tüketilmesi, kahvaltı için oldukça verimli bir menü olacaktır. ayrıca haşlanmış bıldırcın yumurtasının sarısı ile salatalığın robotta çekilerek yüze sürülmesi, sivilce ve akne oluşumunu azaltır. Cildin daha pürüzsüz bir hale gelmesini sağlayan bu kür, basen ve kalça çevresinde uygulanırsa selülitleri azaltır. Kahve telvesi ile bıldırcın yumurtasının karıştırılması ile elde edilen kürün bacalarda kullanılması, tüy diplerinin belirgin olmasını engeller, batıkları azaltır.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.