Çorba Tarifi

Yüzünüzün Bu Şekilde Parlamasını Sağlayacak Karışım ! Bembeyaz ve Pürüzsüz Ciltler

09.04.2020
399
Yüzünüzün Bu Şekilde Parlamasını Sağlayacak Karışım ! Bembeyaz ve Pürüzsüz Ciltler

İlerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan cilt tonu farklılıkları her kadının canını sıkar. Üstelik bu durum yalnızca kadınların değil erkeklerin de başına gelmektedir. Geçmişten beri Güneydoğu ve Asya ülkelerindeki kadınları bu derde deva için pirinç unu kullanmışlardır. Pirinç unu maskesi sivilce ve güneş lekelerini yok ederek pürüzsüz bir cilt oluşumuna yardımcı oluyor. Pirinç ununun içeriğinde bulunan para aminobenzoik asit cildi besleyerek daha parlak olmasını sağlıyor.

Pirinç Unu Maskesi Oldukça Basit Hazırlanıyor

Pirinç unu maskesi hazırlamak oldukça kolay. Sadece birkaç çorba kaşığı pirinç unu ile saf su karıştırılıp macun kıvamına getiriliyor ve temizlenmiş yüze, boyun bölgesine uygulanıyor. 30 dakika bekletilip temizleniyor ve haftada birkaç kez tekrarlanıyor.

[ads]

Cilt Beyazlaştırıcı Pirinç Unu Maskesi

Ciltteki ton farklılıklarını ortadan kaldırmak ve cildi birkaç ton açmak için de kullanılan pirinç unu, düzenli kullanım sonrası etkilerini hemen göstermeye başlıyor. Pirinç unu cilt beyazlatma konusunda yıllarca kullanılan bir üründü. 1 yemek kaşığı süt tozu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı pirinç unu hafif ılık su ile karıştırılıp uygulanıyor. 20 – 25 dakika sonra ılık su ile arındırılıyor. Eğer söz konusu kuru bir cilt ise bu karışımın içerisine bir tatlı kaşığı bal da eklenebilir. Maskenin ardından da hafif nemlendirici krem uygulanabilir.

İlginizi Çekebilir ➔  Tavuk Etini Buzluğa Atıyorsanız Bu Habere Dikkat

Zararlı Güneş Işıklarına Kalkan Oluşturuyor

Birçok güneş kreminin içinde pirinç özüne rastlamak mümkün. Çünkü pirinç ununda bulunan A ve C vitaminleri müthiş iki antioksidan etkisi yaratıyor. Böylece cilt zararlı güneş ışıklarından korunuyor, olası güneş lekeleri önlenmiş oluyor. Güneşe çıkmadan önce hafif su ile sıvılaştırılıp yüze ve boyun bölgesine sürmek yeterli oluyor. hatta küçük çocuklar için kollara ve bacaklara da uygulanabiliyor.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes