Çorba Tarifi

Sahte Koruyucu Maske Nasıl Anlaşılır? Cerrahi Maske Nasıl Kullanılır

01.04.2020
263
Sahte Koruyucu Maske Nasıl Anlaşılır? Cerrahi Maske Nasıl Kullanılır

Son zamanlarda ortaya çıkan corona virüsünden korunmak için maske kullanımı önerildi ve bununla birlikte sahte maskeler piyasada görülmeye başlandı.

Sahte maske nasıl anlaşılır ve nasıl kullanılır bunlar önemli detaylar. Hastalıktan korunmak için takılan maske eğer sahteyse daha büyük rahatsızlıklara yol açabilir. Sahte maskelerin üretim aşamasında kullanılan malzemeler kalitesizdir ve bu yüzden hem dışarıdaki virüsten sizi korumadığı gibi hemde nefes alıp vermeniz ile birlikte maske kendi içerisinde mikrop üretmeye başlayabilir. Maskelerin yoğun bir şekilde talep görmesi ne yazık ki birçok sahte maskenin ortaya çıkmasına sebep oldu. Sizler için sahte maske nasıl anlaşılır bunları belirledik.

[ads]

Cerrahi (Koruyucu) Maske Nasıl Kullanılır

Cerrahi (Koruyucu) Maske Nasıl Kullanılır?

Cerrahi (Koruyucu) Maske Nasıl Kullanılır

Maskeyi ağzınızı ve burnunuzu tamamen kapatacak şekilde takmalısınız. Maske yüzünüzde boşluk bırakmayacak şekilde takılmalıdır.

İlginizi Çekebilir ➔  Yüzünüzün Bu Şekilde Parlamasını Sağlayacak Karışım ! Bembeyaz ve Pürüzsüz Ciltler

Gün içerisinde maskeyi taktığınız andan itibaren ellerinizle maskeye dokunmamaya özen göstermelisiniz. Eğer temas etmek zorunda kaldıysanız ellerinizi güzel bir şekilde yıkamalısınız. Bulunduğunuz ortamda su yoksa antibakteriyel ıslak mendil, kolonya tada antibakteriyel jel ile elinizin hijyenini sağlayabilirsiniz.

[ads]

Maskeler tek kullanımlıktır bu yüzden ertesi gün kullanmamalısınız. Maske nemlenir veya ıslanırsa hemen yeni maske kullanılmalıdır.

Sahte Maske Nasıl Anlaşılır

Gerçek maskelerin yapısı, dokusu yumuşak ve esnektir. Sahte maskeler ise daha sert bir malzemeden üretilir. Gerçek maske rahat nefes almanızı sağlar sahte maskeler ise nefes almanızı zorlaştırır.

Gerçek tek kullanımlık maskelerde tüylenme ve yıpranma görülmez sahte maskede ise yıpranma ve tüylenme görülür. Maske alırken özellikle bilinmeyen yerlerden almamalısınız. Bildiğiniz ve güvendiğiniz bir eczaneden temin edebilirsiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.