Evde Manikür Nasıl Yapılır

Evde Manikür Nasıl Yapılır
1 Nisan 2020 tarihinde eklendi, 189 kez okundu.

Güzel ve bakımlı olmak her kadının istediği bir şeydir. Tabiki bu bakım içinde ellerimizde yer almaktadır. Ellerimizi gün içinde hemen hemen her işlem için kullanmaktayız, ve ayrıca bazı işlemleri yaparken ellerimize ve tırnaklarımıza zarar veririz. Cildimiz kurur ve tırnaklarımız yıpranır, o yüzden her ne kadar da bakımlı olsakta ellerimizde ki bakımsızlık hemen göze çarpar.

Ellerimize güzelik katma adına haftada bir yada 15 günde bir manikür uygulamalıyız. Bu işlemi güzelik salonlarında yada evde kendimiz yapabiliriz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır

Bugün sizler ile evde manikür nasıl yapılacağından ve manikür hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedeceğiz. Tırnaklarınıza bakım yaparken bu önerilere dikkat etmelisiniz.

Sık sık manikür yapmanız da fayda var. Evde manikür yapmanız için ilk başta tırnaklarınızı istediğiniz boyda kesebilirsiniz ve daha sonra tırnaklarınızı törpü yardımı ile şekil verebilirsiniz. Daha sonra bir kütikül çubuğu ile ölü derilerinizi temizlemeniz gerekir.

Evde Manikür

Evde Manikür

Bir kase ilk su içinde bir kaç damla antıbakteriyal sabun ve bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Limom suyunun renk açıcı etkisi var yani tırnakta ki sararmaların geçmesini sağlıyor. o yüzden manikür için bu karışımı kullanmanızda fayda vardır. Daha sonra ellerinizi hazırladığınız manikür suyunun içinde yaklaşık 3 – 5 dakika bekletmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra ellerinizi bir havluyla kurutun ve bir et makasının yardımı ile tırnak etlerinizi kesin.

Tırnak etlerinizi alırken çok fazla derine inmeiyiniz, çünkü bir önceki işlemden sonra tırnak etleriniz yumaşadığı için tahribat ve kesikler olabilir. Bu işlemi yapatıktan sonra yapmanız gereken en önemli şey ellerinize alkol veya kolonya uygulamanız gerekir. Bbu işlemin ardından bir yumuşak törpü ile tırnaklarınızın yüzeyini törpüleyerek onlara cila ve parlaklık vermiş olursunuz.

İlginizi Çekebilir ➔  Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır

En son ve en önemli adım ise ellerinizi nemlendirmektir. Bunun için her hangi bir nemlendirici kullana bilirsiniz, veya bir kaç damla zeyitinyağı ile cildinizi besleyebilirsiniz. Ve böylece eviniz de kolay bir şekilde manikür yapmış olursunuz. Aynı işlemi ayak tırnaklarınızı da uyguluyabilirsiniz. Manikür ve pedikür işlemi yapıldıktan sonra, dikkat etmeniz gereken önemli bir konu ise, sağlınız açısından kullanmış olduğunuz malzemelerinizi alkol veya , kolonya yardımı ile lütfen temizleyiniz.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Sayfa başına git
Translate »