Çorba Tarifi

BİR KUTU VAZELİN İLE YAPAMAYACAĞINIZ HİÇBİR ŞEY YOK !

09.04.2020
398
BİR KUTU VAZELİN İLE YAPAMAYACAĞINIZ HİÇBİR ŞEY YOK !

Daha doğal görünümlü bir makyaj için ya da makyajınızı temizlemek için, daha kalıcı parfüm kokuları için ya da yoğun bir nemlendirici olarak vazelin kullanabileceğinizi biliyor muydunuz ? Bir nemlendirici olarak kullanılan vazelini günlük hayatınızda bir çok alanda kullanabilirsiniz. Ünlü aktör Jennifer Aniston’ın her gece yatmadan önce kırışıkları ve yüzündeki çizgileri önlemek adına vazelin kullanıyor. Elinizde bir kutu vazelin varsa yapamayacağınız hiçbirşey yok diyebiliriz. Şimdi size vazelini kullanabileceğiniz alanlardan bahsedelim.

Vazelini makyaj için kullanmak

1) Vazelin ile allık yapın
Parlak ve nemlendirici özelliği olan vazelin uzun süre cildinizde kalmaktadır. Bu üç özelliğini birden kullanabilmek için toz allığınızı bir miktar vazelin ile karıştırdıktan sonra bu karışımı allık gibi kullanabilirsiniz. Hem doğal bir görünüm hem de ön plana çıkarılmış elmacık kemiklerine kavuşabilirsiniz. Üstelik bir kalıcı özelliğiyle cildinizde normal bir allık kullanımından daha uzun süre kalacaktır.

[ads]

Dudaklar için vazelin kullanımı

2) Vazelini dudaklarınızda kullanın
Vazelini dudaklarınıza bir diş fırçası yardımıyla sürerek kötü deriden arınmış genç ve nemlendirilmiş dudaklara rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Vazelini yatmadan önce de dudaklarınıza sürebilirsiniz. Sabah uyandığınızda dudaklarınıza etkisini çok daha net görebilirsiniz.

Makyajı temizlemek için vazelin

3) Vazelini makyaj temizlemek için kullanın
Makyajınızı kolaylıkla çıkarmak için de yine vazelin kullanabilirsiniz. Ünlü aktör Jennifer Aniston’dan ilham alarak yatmadan önce göz çevrenizi vazelin ile nemlendirmeyi deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir ➔  Erkeklerin Evlenecekleri Kadınlarda Aradıkları Özellikler

Vazelin ile kaşları düzenlemek

4) Vazelini kaş ve kirpiklerinizde kullanın
Kaş ve kirpik fırçanıza bir miktar vazelin sürün ardından bunlarla kirpik ve kaşlarınızı tarayın. Kirpik ve kaşlarınızı nemlendirip, besleyeceği gibi aynı zamanda örneğin, inatçı kaşlarınızı düzeltmek ve istediğiniz gibi durmasını sağlamak içinde size yardımcı olacaktır.

Vazelin ve parfüm

5) Vazelini parfüm ile birlikte kullanın
Herkesin en çok bildiği, benimde kullanmaktan hiç vazgeçmediğim bir vazelin kullanma durumu daha. Vücudunuzda parfümü sıkacağınız noktalara bir miktar vazelin sürün. Bu, parfümün daha uzun süre vücudunuzda kalıcı olmasını sağlayacaktır.

6) Vazelini ayak bakımınızda kullanın
Ayaklarının, yumuşacık olmasını hangi kadın istemez ki. Öyleyse size vazelinle uygulayabileceğiniz bir yöntemden bahsetmek istiyorum. Gece yine yatmadan önce, vazelini ayaklarınıza sürüyorsunuz. Sonrasında ayaklarınızı önce şeffaf folyo kaplayın ve üzerine çorabınızı giyin. Sabah kalktığınızda, yumuşacık ayaklara sahip olacaksınız.

7) Vazelini açılmayan oje kapaklarınız için kullanın
Güzellik ile ilgili “neden” lerden sonra bir kaç tane de yaşam içerisinden örnekler vereyim. Mesela, açılmamakta inat eden oje kapaklarınızı, kapatmadan önce bir miktar vazelin sürerseniz, bir sonraki sefer aynı sorunu yaşamazsınız.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes